0 MAÇ 0,00

ORAN

BANKO MEDYA BANKOSUNA TAHMİN
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Fanatik muharrirleri Sivasspor – Beşiktaş maçını kıymetlendirdi

  Fanatik muharrirleri Sivasspor – Beşiktaş maçını kıymetlendirdi

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Önder Trabzonspor’un ön alan oyuncuları haricinde ligde ön alanda en tesirli dar alan çilingirlerinden birisi bu dönem da Ghezzal. Batshuayi’nin maçın başında Beşiktaş’ı öne geçiren golünde Ghezzal yeniden bir anda sakin, gösterişsiz ancak son derece efektif halde usta işi driplingleriyle Sivasspor savunmasının kapısını arkasına kadar açtı.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Golde natürel ki Atiba’nın ceza alanına sızması ve o karambolde Alex Teixeira’nın soğukkanlılığıyla oyun vizyonu kalitesini sergilemesi de belirleyici oldu. Golü attıktan yaklaşık 5 dakika sonra Beşiktaş Rıdvan, Pjaniç ve Josef’in yokluğunda geriden düzgün top çıkartamadığı için büyük baskı yedi.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Yatabare’nin haftalar sonra attığı gol adeta bağıra bağıra geldi. Sakatlanan Vida yerine son anda 11’e dahil edilen Montero bu maçta yaptığı yanlışları esasen daha evvel yapmasaydı sağlıklı bir Vida’yı bile kesebilirdi.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Mecburen bitiricilik…

  Yenilen gol alışılmış ki yalnızca Montero’nun yanılgısı değil. Lakin en zayıf istikameti hava topları olan Montero, güçlü istikameti olarak gösterilen geriden top çıkarma ve yerden toplarda ayakta kalarak müdahaleler kolunda da başarılı bir performans sergileyemedi. Örneğin geçtiğimiz haftalarda Necip stoperde daha düzgündü lakin o da bu sefer yepyeni mevkisi ön liberoda bekleneni veremedi.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Umut ise 43’te disiplinli çabadan de daha fazlasını sergileyerek Ghezzal’a hoş bir asist yaptı. Futbol yorumcusu olmasam, hatta Beşiktaşlı bile olmasam Ghezzal’ı izlemek için Beşiktaş maçlarını kaçırmazdım. Geçen dönem Aboubakar’a yaptığı servisleri haftalardır etrafındakilere yapan Ghezzal sonunda mecburen bitiriciliğe de soyunup kadrosunu sırtladı.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  4’ü bulacakken…

  2. yarıda Josef girene kadar Beşiktaş’ın tek tesirli akını da Ghezzal’ın Uğur Çiftçi’yi klas bir aşırtmayla ekarte ettiği durum sonrası gelişti. 57’de Josef girene kadar Beşiktaş büyük baskı yedi. Josef girdikten sonra Beşiktaş geriden derli toplu oyun kurmaya başladı ve maçı dengeledi. 3-1’den sonra 4’ü de rahatça bulabilecekken Kayode’den seken top penaltı olarak başına bela oldu.

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Ülke futbolu “bugün”e takılı kaldığı için “yarın”a dair ileri hakikat küçük bir adıma dahi cüret edemiyor. Ülkenin belini “tecrübe” büküyor da kimse oralı olmuyor. 31.5 yaş ortalamalı Sivas’a karşı 29 yaş ortalamalı Beşiktaş! Isınırken Vida sakatlanıyor! (Oyuncunun ısınırken sakatlanması neyi anlatır sanki?) Alana Serdar Saatçı değil de Montero sürülüyor!

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Buna karşın 23. dakikadaki Sivas’ın baş vuruşuyla tamamlanan hamlesinde ortalıkta stoper görünmüyor! 26’daki Yatabare baş vuruşunda ise tercih edilen stoper Montero’nun üzerinden golü yiyor Beşiktaş. Elbette bu gol Serdar Saatçı üzerinden de atılabilirdi. Üzerinde durulması gereken golden çok “yarın”ın inşa edilememe sorunu olmalı.

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Genel olarak iki grubun da rakip savunmaya baskı ile başlayıp direkt ya da kurulmuş oyunlarla gol aradığı bir maç izledik. Alanı ve tüm oyuncuları kullanma konusunda iki takım da ülke vasat düşünüldüğünde olumlu örnekler verdi. Beşiktaş’ın ilk devre başı baskısı Ghezzal’la başlayıp tamamlanan gol sonrası dinip 40’tan sonra yeniden Umut Meraş/Ghezzal golüyle canlandı. İki gol ortası maç Sivas denetimindeydi. Gollerdeki atan(lar) başarısı kadar savunma zafiyetleri ise dikkat çekiciydi…

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Karşılıklı arayışlar

  İkinci devre de tıpkı birincisi üzere oyunda sık sık zaaflardan kaynaklanan “dalgalanmalar” yaşandı. O “dalgaların” ikisinden de karşılıklı iki “görüntü penaltısı” çıktı. Devamı karşılıklı arayışlar ve sonuca dair heyecan içinde geçip, Beşiktaş lehine tamama erdi.

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Maça dair bir iki not…

  Sivas “orta” yapıp durdu (36) maç uzunluğu. Lakin bulduğu gol sayısı bir (1) tehlike sayısı bilemedin üç haydi diyelim dördü aşamadı. Ofans/defans çizgisinde onca aralık katedip gücün bu kadar boşa sarf edilmesi sizce gerçek mu?

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Santrfor aradığı yazılan Beşiktaş’ta gelecek dönem Atiba durumu için kimler düşünülüyor merak ediyorum.

  Ve diyelim Beşiktaş, ligin geri kalanında maçların büyük kısmını bu takım ve bu hocayla tıpkı bu türlü kazanarak tamamladı! Pekala yazılıp, söylendiği üzere Beşiktaş gelecek döneme yeni bir hocayla başlamaya kararlı mı?

  ALTIN KIYMETİNDE GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Sivas’ta maç öncesi iki grupta de değerli eksikler vardı. Sivasspor’da atakta Gradel’in yokluğu bir manada konut sahibini tek kanatlı bırakmıştı. İstek Çalımbay savunmada stoper Caner’i sağbeke çekerken Camara’yı Goutas ile tandeme koymuştu.

  ALTIN BEDELİNDE GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Beşiktaş’ta ise son dakika yaşanan Vida’nın sakatlığında Hırvat oyuncunun eksikliğini maç içinde ziyadesiyle hissetti. Gerçekten Yatabare’nin baş golünde Montero’nun çaresizliği her şeyi anlatıyordu.

  ALTIN KIYMETİNDE GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  İlk yarıda baskılı başlayan Beşiktaş bu oyununu erken bir golle süsledi. Fakat golle birlikte oyundan düşen Beşiktaş kalesinde tehlikeler gördü. Bilhassa üst üste yan toplardaki zafiyet Beşiktaş’a değerliye patladı. Evvel Hakan Arslan mutlak golü kaçırdı lakin daha zorunu Yatabare şık bir baş vuruşuyla ağlara gönderdi, beraberliği sağladı.

  ALTIN PAHASINDA GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Yan toplarda zorlandı

  Aslında ilk 45 dakika da iki takım dalgalı bir performans sergiledi. Devre biterken Beşiktaş nefis bir golle soyunma odasına gitti. Umut’un soldan ortasında Beşiktaş’ın yeterlisi Ghezzal şahane bir başla Sivasspor ağlarını havalandırdı. İlk yarıdaki oyun ikinci devrenin hayli hareketli geçeceğinin habercisiydi.

  ALTIN PAHASINDA GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Gerçekten Sivasspor’un baskılı oyunu ve Beşiktaş’ın akıllı savunmasını izledik. Siyah-Beyazlılar öne geçmenin rahatlığını risk alan rakibi karşısında penaltıdan farkı ikiye çıkartıp 3 puanı perçinledi. Son kısımda gelen Sivasspor’un penaltı golü heyecanı yükseltti diyebiliriz.

  ALTIN KIYMETİNDE GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Beşiktaş artıları; çaba, yardımlaşma ve kazanma isteğiydi. Siyah-Beyazlıların eksi tarafı ise yan toplardan gelen toplarda savunmanın Sivasspor’a bu kadar çok baş şutu attırmasıydı.

  90 dakikayı özetlersek; dün gece Sivas’ta Beşiktaş maç öncesi zorlanacağını düşündüğü müsabakada altın pahasında bir galibiyet aldı.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  Beşiktaş için deplasman fobisi tavan yapmıştı. Eksiklere, bir de maç öncesi Vida eklendi. Ligin dişli grubu Sivasspor, maç boyunca yeterli çaba etti. Lider hocanın kadrosu, motivasyonu bozmadı. Maç iki takım ortasında gidip geldi. İki topu direğe takılan Kartal, sessiz golcüsü Batshuayi ile rahatladı. Son kısımda yüksek tansiyon yaşandı. Nefes kesen maçta üç puanı alan Beşiktaş, taraftarını mest etti. Sivasspor, hoş oyunu ile alkışlandı.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  Boş dönmedi

  Beşiktaş, denetimli oynadı. Orta alanı kalabalık tutup, evvel rakibi durdurup, sonra vurmayı denedi. Lakin, Souza’nın kulübede olması büyük handikap yarattı. Geriye atılan toplar tehlike yarattı. İlk durumu 12’de yakalayan Kartal, Batshuayi ile golü buldu: 0-1. Geri düşen Sivasspor, risk alıp baskı kurdu. Makûs tabana karşın iki taraf da futbol ismine uygun çaba ettiler.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  Konut sahibi grubun atakları 26’da skora istikrar getirdi. Uğur’un ortasında, savunma izledi. Yatabare’nin baş şutunda Ersin de kusur yapınca gol geldi: 1-1. Kadrolar karşılıklı denemelerde bulundular. Evvel Batshuayi, sonra Yatabare kaçırdılar. Welinton üst direğe takıldı. Devrenin skorunu Ghezzal belirledi. Cezayirli; 43’te Umut’un ortasında baş ile ağları sarstı: 1-2.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  ‘VAR’ penaltıları damga vurdu

  Sivasspor, ikinci yarıya atak yüklü başladı. Rakibi karşılayan Kartal, kontratağa döndü. Uzun paslar ile rakip kaleye inip tehlike yarattı. Evvel Hakan’ın elle kestiği top ‘VAR’ penaltısına dönüştü. Atışı kullanan Batshuayi, 73’te durumu 3-1 yaptı. Farkı atırmak isteyen Kartal, Ghezzal ile yan direği aşamadı. Büyük heyecana sahne olan son kısımlarda, her iki kalede tehlikeler yaşandı. ‘VAR’, bu defa de konut sahibi takım lehine devreye girdi. Souza’nın topla elle oynamasına penaltı verdi. Fajr 86’da maçın sonucunu belirleyen vuruşu yaptı: 2-3.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Golde doğal ki Atiba’nın ceza alanına sızması ve o karambolde Alex Teixeira’nın soğukkanlılığıyla oyun vizyonu kalitesini sergilemesi de belirleyici oldu. Golü attıktan yaklaşık 5 dakika sonra Beşiktaş Rıdvan, Pjaniç ve Josef’in yokluğunda geriden düzgün top çıkartamadığı için büyük baskı yedi.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Yatabare’nin haftalar sonra attığı gol adeta bağıra bağıra geldi. Sakatlanan Vida yerine son anda 11’e dahil edilen Montero bu maçta yaptığı yanılgıları aslında daha evvel yapmasaydı sağlıklı bir Vida’yı bile kesebilirdi.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Mecburen bitiricilik…

  Yenilen gol natürel ki yalnızca Montero’nun kusuru değil. Lakin en zayıf tarafı hava topları olan Montero, güçlü istikameti olarak gösterilen geriden top çıkarma ve yerden toplarda ayakta kalarak müdahaleler kolunda da başarılı bir performans sergileyemedi. Örneğin geçtiğimiz haftalarda Necip stoperde daha uygundu fakat o da bu defa yepyeni mevkisi ön liberoda bekleneni veremedi.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  Umut ise 43’te disiplinli gayretten de daha fazlasını sergileyerek Ghezzal’a hoş bir asist yaptı. Futbol yorumcusu olmasam, hatta Beşiktaşlı bile olmasam Ghezzal’ı izlemek için Beşiktaş maçlarını kaçırmazdım. Geçen dönem Aboubakar’a yaptığı servisleri haftalardır etrafındakilere yapan Ghezzal sonunda mecburen bitiriciliğe de soyunup kadrosunu sırtladı.

  GHEZZAL FARKI (ALİ ECE)

  4’ü bulacakken…

  2. yarıda Josef girene kadar Beşiktaş’ın tek tesirli akını da Ghezzal’ın Uğur Çiftçi’yi klas bir aşırtmayla ekarte ettiği konum sonrası gelişti. 57’de Josef girene kadar Beşiktaş büyük baskı yedi. Josef girdikten sonra Beşiktaş geriden derli toplu oyun kurmaya başladı ve maçı dengeledi. 3-1’den sonra 4’ü de rahatça bulabilecekken Kayode’den seken top penaltı olarak başına bela oldu.

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Ülke futbolu “bugün”e takılı kaldığı için “yarın”a dair ileri gerçek küçük bir adıma dahi yürek edemiyor. Ülkenin belini “tecrübe” büküyor da kimse oralı olmuyor. 31.5 yaş ortalamalı Sivas’a karşı 29 yaş ortalamalı Beşiktaş! Isınırken Vida sakatlanıyor! (Oyuncunun ısınırken sakatlanması neyi anlatır sanki?) Alana Serdar Saatçı değil de Montero sürülüyor!

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Buna karşın 23. dakikadaki Sivas’ın baş vuruşuyla tamamlanan hamlesinde ortalıkta stoper görünmüyor! 26’daki Yatabare baş vuruşunda ise tercih edilen stoper Montero’nun üzerinden golü yiyor Beşiktaş. Elbette bu gol Serdar Saatçı üzerinden de atılabilirdi. Üzerinde durulması gereken golden çok “yarın”ın inşa edilememe sorunu olmalı.

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Genel olarak iki grubun da rakip savunmaya baskı ile başlayıp direkt ya da kurulmuş oyunlarla gol aradığı bir maç izledik. Alanı ve tüm oyuncuları kullanma konusunda iki takım da ülke vasat düşünüldüğünde olumlu örnekler verdi. Beşiktaş’ın ilk devre başı baskısı Ghezzal’la başlayıp tamamlanan gol sonrası dinip 40’tan sonra tekrar Umut Meraş/Ghezzal golüyle canlandı. İki gol ortası maç Sivas denetimindeydi. Gollerdeki atan(lar) başarısı kadar savunma zafiyetleri ise dikkat çekiciydi…

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Karşılıklı arayışlar

  İkinci devre de tıpkı birincisi üzere oyunda sık sık zaaflardan kaynaklanan “dalgalanmalar” yaşandı. O “dalgaların” ikisinden de karşılıklı iki “görüntü penaltısı” çıktı. Devamı karşılıklı arayışlar ve sonuca dair heyecan içinde geçip, Beşiktaş lehine tamama erdi.

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Maça dair bir iki not…

  Sivas “orta” yapıp durdu (36) maç uzunluğu. Lakin bulduğu gol sayısı bir (1) tehlike sayısı bilemedin üç haydi diyelim dördü aşamadı. Ofans/defans sınırında onca uzaklık katedip gücün bu kadar boşa sarf edilmesi sizce yanlışsız mu?

  OLUMLU ÖRNEKLER (CEM DİZDAR)

  Santrfor aradığı yazılan Beşiktaş’ta gelecek dönem Atiba konumu için kimler düşünülüyor merak ediyorum.

  Ve diyelim Beşiktaş, ligin geri kalanında maçların büyük kısmını bu takım ve bu hocayla tıpkı bu türlü kazanarak tamamladı! Pekala yazılıp, söylendiği üzere Beşiktaş gelecek döneme yeni bir hocayla başlamaya kararlı mı?

  ALTIN PAHASINDA GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Sivas’ta maç öncesi iki grupta de kıymetli eksikler vardı. Sivasspor’da atakta Gradel’in yokluğu bir manada mesken sahibini tek kanatlı bırakmıştı. İstek Çalımbay savunmada stoper Caner’i sağbeke çekerken Camara’yı Goutas ile tandeme koymuştu.

  ALTIN PAHASINDA GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Beşiktaş’ta ise son dakika yaşanan Vida’nın sakatlığında Hırvat oyuncunun eksikliğini maç içinde ziyadesiyle hissetti. Hakikaten Yatabare’nin baş golünde Montero’nun çaresizliği her şeyi anlatıyordu.

  ALTIN BEDELİNDE GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  İlk yarıda baskılı başlayan Beşiktaş bu oyununu erken bir golle süsledi. Lakin golle birlikte oyundan düşen Beşiktaş kalesinde tehlikeler gördü. Bilhassa üst üste yan toplardaki zafiyet Beşiktaş’a değerliye patladı. Evvel Hakan Arslan mutlak golü kaçırdı lakin daha zorunu Yatabare şık bir baş vuruşuyla ağlara gönderdi, beraberliği sağladı.

  ALTIN PAHASINDA GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Yan toplarda zorlandı

  Aslında ilk 45 dakika da iki takım dalgalı bir performans sergiledi. Devre biterken Beşiktaş nefis bir golle soyunma odasına gitti. Umut’un soldan ortasında Beşiktaş’ın güzeli Ghezzal kusursuz bir başla Sivasspor ağlarını havalandırdı. İlk yarıdaki oyun ikinci devrenin hayli hareketli geçeceğinin habercisiydi.

  ALTIN PAHASINDA GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Hakikaten Sivasspor’un baskılı oyunu ve Beşiktaş’ın akıllı savunmasını izledik. Siyah-Beyazlılar öne geçmenin rahatlığını risk alan rakibi karşısında penaltıdan farkı ikiye çıkartıp 3 puanı perçinledi. Son kısımda gelen Sivasspor’un penaltı golü heyecanı yükseltti diyebiliriz.

  ALTIN KIYMETİNDE GALİBİYET (TUNÇ KAYACI)

  Beşiktaş artıları; çaba, yardımlaşma ve kazanma isteğiydi. Siyah-Beyazlıların eksi istikameti ise yan toplardan gelen toplarda savunmanın Sivasspor’a bu kadar çok baş şutu attırmasıydı.

  90 dakikayı özetlersek; dün gece Sivas’ta Beşiktaş maç öncesi zorlanacağını düşündüğü müsabakada altın pahasında bir galibiyet aldı.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  Beşiktaş için deplasman fobisi tavan yapmıştı. Eksiklere, bir de maç öncesi Vida eklendi. Ligin dişli kadrosu Sivasspor, maç boyunca yeterli çaba etti. Lider hocanın kadrosu, motivasyonu bozmadı. Maç iki takım ortasında gidip geldi. İki topu direğe takılan Kartal, sessiz golcüsü Batshuayi ile rahatladı. Son kısımda yüksek tansiyon yaşandı. Nefes kesen maçta üç puanı alan Beşiktaş, taraftarını mest etti. Sivasspor, hoş oyunu ile alkışlandı.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  Boş dönmedi

  Beşiktaş, denetimli oynadı. Orta alanı kalabalık tutup, evvel rakibi durdurup, sonra vurmayı denedi. Fakat, Souza’nın kulübede olması büyük handikap yarattı. Geriye atılan toplar tehlike yarattı. İlk durumu 12’de yakalayan Kartal, Batshuayi ile golü buldu: 0-1. Geri düşen Sivasspor, risk alıp baskı kurdu. Makus yere karşın iki taraf da futbol ismine âlâ uğraş ettiler.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  Konut sahibi grubun atakları 26’da skora istikrar getirdi. Uğur’un ortasında, savunma izledi. Yatabare’nin baş şutunda Ersin de kusur yapınca gol geldi: 1-1. Kadrolar karşılıklı denemelerde bulundular. Evvel Batshuayi, sonra Yatabare kaçırdılar. Welinton üst direğe takıldı. Devrenin skorunu Ghezzal belirledi. Cezayirli; 43’te Umut’un ortasında baş ile ağları sarstı: 1-2.

  KAPTI, KAÇTI (ORHAN YILDIRIM)

  ‘VAR’ penaltıları damga vurdu

  Sivasspor, ikinci yarıya hamle yüklü başladı. Rakibi karşılayan Kartal, kontratağa döndü. Uzun paslar ile rakip kaleye inip tehlike yarattı. Evvel Hakan’ın elle kestiği top ‘VAR’ penaltısına dönüştü. Atışı kullanan Batshuayi, 73’te durumu 3-1 yaptı. Farkı atırmak isteyen Kartal, Ghezzal ile yan direği aşamadı. Büyük heyecana sahne olan son kısımlarda, her iki kalede tehlikeler yaşandı. ‘VAR’, bu defa de konut sahibi takım lehine devreye girdi. Souza’nın topla elle oynamasına penaltı verdi. Fajr 86’da maçın sonucunu belirleyen vuruşu yaptı: 2-3.

  Site İçi Yorumlar

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  maç izle

  canlıkolik

  nba izle

  canlı maç izle

  bedava maç izle

  beinsports izle

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  canlı maç izle

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  taraftarium24

  canlı maç izle

  beinsports izle

  taraftarium24 izle

  justintv izle

  bedava izle

  trgool izle

  maç yayınları

  mobil maç izle

  nba izle

  hd maç izle

  taraftarium24

  şampiyonlar ligi maç izle

  Celticbet

  Celticbet Giriş

  Celticbet bonuslar

  Celticbet Paraçekme

  Celticbet Canlıbahis

  Celticbet Casino

  Celticbet Yeni Giriş

  discord sunucuları

  discord sunucuları

  discord sunucu

  discord sunucu

  türk discord sunucuları

  türk discord sunucuları

  discord sohbet sunucuları

  discord sohbet sunucuları

  discord sunucusu

  discord sunucusu

  discord public sunucular

  discord public sunucular